Gościliśmy pisarza Łukasza Wierzbickiego

W środę 18.10. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć pisarza Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie klas drugich i trzecich z niecierpliwością oczekiwali spotkania z ich ulubionym pisarzem. Pani wicedyrektor Agnieszka Zink powitała autora bestsellerów literatury dziecięcej. Pisarz barwnie opowiadał o bohaterach swoich książek, które inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. Mogliśmy z zaciekawieniem posłuchać opowieści o przygodach Kazimierza Nowaka, bohatera książki „Afryka Kazika” oraz o niedźwiadku Wojtku z książki „Dziadek i niedźwiadek”. Mogliśmy także usłyszeć historię Aleksandra Doby, który jako pierwszy pokonał samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Pisarz zachęcał dzieci do odkrywania nowych pasji oraz spełniania swoich marzeń. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki z autografem autora. Uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem.

Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Łukaszowi Wierzbickiemu, że zaszczycił naszą szkołę swoją obecnością. Bardzo dziękujemy za jego pisarską twórczość. Dziękujemy, że mogliśmy go poznać i zobaczy na żywo. Z przyjemnością gościliśmy pana Łukasza Wierzbickiego w naszej szkole!

Comments are closed.