Gościliśmy Mobilne Planetarium

W dniach 12 i 20 maja SP1 odwiedziło Mobilne Planetarium.

Pokaz w mobilnym planetarium to niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Pokazy astronomiczne mają za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapoznaje uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Pokaz ilustruje prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich, a tym samym przenosi uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii (za: https://modrasova.pl/ warsztaty-dla-dzieci/warsztat/mobilne-planetarium).

Nasi milusińscy podczas czterdziestominutowego pokazu odbyli “podróż” po Kosmosie. Niemałą atrakcją był także popcorn dla wszystkich chętnych dzieci.

Comments are closed.