Gościliśmy MOBILNE CENTRUM EDUKACJI TURYSTYCZNA SZKOŁA

W poniedziałek i wtorek gościliśmy w SP1 podróżujące po całej Polsce MOBILNE CENTRUM EDUKACJI TURYSTYCZNA SZKOŁA. W sali gimnastycznej przez dwa dni dla szkół podstawowych z Wągrowca prezentowane były interaktywne strefy z nowoczesnymi atrakcjami.

MOBILNE CENTRUM EDUKACJI to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalająca na edukację poprzez zabawę. Atrakcje dopasowane były do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Cała przestrzeń była podzielona na kilka stref, a na wejściu gości witał humanoidalny robot. Dzieci i młodzież odwiedzające MCETS mogły skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie poprzez specjalne okulary VR. Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej.

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, nauczycieli, a pośrednio także rodziców.  Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z Polskiego Bonu Turystycznego.

TURYSTYCZNA SZKOŁA jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

W kolejnym etapie projektu MOBLINE CENTRUM EDUKACJI TURYSTYCZNA SZKOŁA zostanie uruchomiona strona internetowa zawierająca kompendium wiedzy i materiały dydaktyczne dotyczące turystyki oraz bezpieczeństwa w czasie podróży. Dostępna będzie także baza scenariuszy wycieczek szkolnych jedno- i kilkudniowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dwudniowego wydarzenia.

Comments are closed.