Gimnazjalistki na VI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Sobota 2016

      6 stycznia br. w czasie obchodów uroczystości Trzech Króli odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek- Sobota 2016. Do zabytkowego sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Sobocie, jak w biblijnej opowieści do Dzieciątka Jezus przybyli Trzej Królowie, tak do żłóbka w Sanktuarium przybyli: dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski, by śpiewać przepiękne kolędy i pastorałki.   W konkursowe szranki stanęły 384 osoby z całej Polski nadsyłając swoje zgłoszenie i nagraną kolędę konkursową. Z naszej szkoły o kwalifikację do finału ubiegały się cztery  wokalistki.   
      29 grudnia, do ścisłej czołówki wyłoniono 42 wokalistów z całej Polski, w czterech kategoriach wiekowych. Okazało się, że aż trzy gimnazjalistki są w tej grupie szczęśliwców: Alicja Malak z kl. Ia, Agata Kądzielawa z kl. IIb i Maja Babiaczyk z Kl. IIIa  do konkursowego występu przygotowała je p. Lucyna Walewska-Jastrząbek. Alicja zaśpiewała kolędę „Gdy śliczna Panna”, Agata – „Cicho, cicho pastuszkowie”, a Maja- „Maleńka Miłość”.   Festiwal od  6 lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczestników i słuchaczy. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło patronatem tę imprezę, a także było jednym z fundatorów nagród.  Patronat medialny niezmiennie od początku imprezy sprawuje  m.in. TVP. Konkurs  po raz trzeci był relacjonowany na żywo w Internecie, okazał się dużym wydarzeniem artystycznym i duchowym.  Zwieńczeniem uroczystości był koncert Szymona Wydry- jednego z jurorów, z zespołem Carpe Diem. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Comments are closed.