Obóz językowy dobiega końca. Ostatniego dnia młodzież wzięła udział w prezentacjach na temat życia, kultury i obyczajów panujących w Kenii i na Filipinach. Uczniowie opisywali zasady i stereotypy, jakie panują w naszym kraju. Kolejnym punktem była tzw. "mission imposible" (misja niemożliwa), która okazała się "posible" (możliwa) do zrealizowania. Gimnazjaliści w grupach musieli wywiązać się z przydzielonego zadania, np.: skomponowanie i zaśpiewanie piosenki, nauka i prezentacja tradycyjnego tańca, zrobienie krótkiego filmu lub fotorelacji z "Euroweeku", przebranie się za wiedźmę, księdza, czarownicę itp. Narysowanie portretu było ostatnim zadaniem dzisiejszego dnia, po którym odbyło się uroczyste zakończenie obozu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i swoje portrety.
      Obóz językowy to bardzo dobra okazja do szkolenia umiejętności językowych, ponieważ wszystkie zajęcia odbywały się tylko i wyłącznie w języku angielskim. Jutro uczniowie wyjeżdżają i już dziś mają nadzieję, że za rok wrócą do Długopola.

Comments are closed.