Wycieczka do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej to główny punkt programu kolejnego dnia pobytu w Kotlinie Kłodzkiej. Gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. Tam podziwiali różne rodzaje zapałek i zapalniczek z wielu krajów i epok. Mogli także zobaczyć, jak różne mogą być etykiety drukowane na pudełkach z zapałkami. A na koniec w muzealnym sklepiku uczniowie mogli zakupić zapałki wodoodporne, kowbojskie, sztormowe, dymne, harcerskie i wiele innych. Potem Mirnizami, jeden z wolontariuszy, zaprowadził naszych uczniów na basztę, z której mogli podziwiać panoramę Kotliny Kłodzkiej.
    W Kłodzku po krótkim zwiedzaniu miasta młodzież udała się do Twierdzy Kłodzko, gdzie zwiedzili podziemne korytarze minerskie. Tam przeszli ponad kilometr z kilkukilometrowej sieci podziemnych chodników rozciągających się pod stokiem bojowym twierdzy.
      Popołudnie gimnazjaliści spędzili na pracy w grupach, gdzie przygotowywali "debatę oksfordzką". Musieli zaprezentować firmę i produkt, który chcieliby w niej produkować oraz zachęcić do kupna swojego wyrobu. Wszyscy uczestnicy aktywnie włączyli się w pracę swojej grupy, a ich wypowiedzi i spoób prezentacji był na bardzo wysokim poziomie. 

Comments are closed.