Drugi dzień pobytu naszych uczniów w Długopolu Dolnym rozpoczął się krótką rozgrzewką – "Energizer", w czasie której każdy z uczestników musiał pokazać, jakie ćwiczenie ma wykonać grupa. Następnie uczniowie w parach przygotowywali i przedstawiali prezentację dotyczacą cech charakteru oraz zainteresowań koleżanki lub kolegi. Przed obiadem wspólnie z wolontariuszami młodzież wybrała się na spacer. Odwiedzili pijalnię wód oraz park uzdrowiskowy w Długopolu Zdroju. Popołudnie poświęcone było prezentacjom na temat życia, kultury i obyczajów państw, z których pochodzą prowadzacy zajęcia, a były to: Turcja, Włochy, Kolumbia i Wietnam. Wszystkie zajęcia i prezentacje były prowadzone w języku angielskim.