Europejski Tydzień Kodowania 5-20 października 2019 r.

Code Week w SP 1 – dzień pierwszy i drugi

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W naszej szkole to kolejny rok organizowania inicjatyw związanych z kodowaniem i programowaniem. W obecnym tygodniu wszystkie klasy kodują rytm i ruch za pomocą kubków. Kodowanie z użyciem kubków to również świetny sposób na zbudowanie zespołu, w którym liczy się współpraca, wysiłek, talent oraz akceptacja każdego członka. Dzisiaj było to widoczne zarówno w klasie 1, jak i 7.

Klasy 3 rozpoczęły turniej kodowania na macie edukacyjnej. Pierwsze starcie drużyn odbyło się 7 października 2019 r. Klasa 3b zdobyła 3 punkty, klasa 3a – 2 punkty, klasa 3c – 1 punkt. Przed klasami trzecimi jeszcze dwie rozgrywki. Wszystko może się wydarzyć.

Organizatorkami wydarzeń Code Week w naszej szkole są panie Danuta Kaniewska i Kinga Muszyńska-Greser.

Oto zdjęcia i nasze certyfikaty za wydarzenia z poniedziałku i wtorku.

Wkrótce kolejne komentarze.

Comments are closed.