Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w SP1

16 października już od samego rana uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach z RKO – resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcia prowadziły nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa – panie Maria Rękosiak i Ilona Łaszewska oraz pan Rafał Balcer, OSK L CAMARO.

Po tych przygotowaniach przystąpiliśmy o 12.00 do ogólnpolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wzięło w niej udział 261 uczniów, którzy wykonywali czynności resuscytacyjne na 14 fantomach. Nasze działania wsparli również strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, którzy wypożyczyli nam fantomy do resuscytacji i pomagali w trakcie bicia rekordu. Za wypożyczenie fantomów dziękujemy również panu Krzysztofowi Plewie z Ośrodka Szkoleniowego  BHP/PPOŻ.

Dyrekcji szkoły, wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom dziękujemy za zaangażowanie.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałym wydarzeniu.

Koordynatorem akcji była p. Ilona Łaszewska.

Cała impreza połączona była ze zbiórką charytatywną na rzecz Patryka Brzykcy z Wągrowca, którą zorganizowała Rada Rodziców SP1. W kawiarence zorganizowanej przez kilka mam naszych uczniów można było kupić pyszne ciasta, rogaliki, galaretki, owoce, soki, herbatę, wrzucając symboliczne kwoty do przygotowanych specjalnie na ten cel skarbonek. Niezwykłą atrakcją okazał się być także Klaun Edek, który przyłączył się do akcji, tworzył dla dzieci prawdziwe cuda z balonów i zarażał pozytywną energią (z kawiarenki mogli skorzystać także uczniowie SP4 uczący się w budynku naszej szkoły).

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uzbieraliśmy dla  Patryka kwotę 2.772,97 zł. Teraz mocno trzymamy za niego kciuki.

 

Oto fotorelacja oraz film z dzisiejszego niezwykłego dnia:

 

Obejrzyj także film!!!

 

Comments are closed.