Dziś był ostatni dzień rekolekcji

      Minął dziś trzeci i ostatni dzień rekolekcji. Młodzież naszego gimnazjum zgromadziła się na Mszy Św., dziękując za otrzymane łaski. Uczniowie prosili w modlitwie również o realizację swoich celów. Eucharystii przewodniczył rekolekcjonista, ks. Dominik Poczekaj, a w jej przygotowanie włączyła się młodzież klas trzecich. W swojej homilii nawiązał do drogi, którą każdego dnia zmierza człowiek, poznając prawdę. Odbywając podróż ma przekonanie, że postępuje właściwie.
     Ks. Dominik Poczekaj uświadomił młodzieży, że Eucharystia jest źródłem życia duchowego. W kościele człowiek prezentuje dwie postawy. "Wchodzisz do kościoła, żeby kochać Boga". "Wychodzisz z kościoła, aby kochać bliźniego". Każdy powinien żyć słowami usłyszanymi w czasie Eucharystii. Jezus przychodzi do serca każdego, kto tylko tego pragnie. Jednak trzeba być przygotowanym na spotkanie z Panem Bogiem, dlatego nie należy zapominać o spowiedzi.
      Na zakończenie młodzież podziękowała księdzu rekolekcjoniście za przekazane nauki i razem spędzony czas. Po Mszy Św. uczniowie udali się do szkoły. Tam, w swoich izbach lekcyjnych, przygotowali wielkanocne pisanki i kartki świąteczne, które zostały przekazane na aukcję na rzecz wągrowieckiego hospicjum.
      Młodzież obejrzała również filmy, dzięki którym poznała codzienne życie w hospicjum.
      Na tym rekolekcje zakończono.

Comments are closed.