1 czerwca 2017 roku, w naszym gimnazjum odbył się Dzień Dziecka dla gimnazjalistów. Wszyscy punktualnie o 8.00 zjawili się w budynku szkoły. Nauczyciele przygotowali dla swoich wychowanków liczne atrakcje sportowe oraz łamigłówki umysłowe. O godzinie 10.00 gimnazjaliści wraz z opiekunami wzięli udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam", podczas której bity był rekord w czytaniu w jednym momencie. Uczennice klas trzecich przeczytały ciekawe fragmenty książki Barbary Kosmowskiej pt. "Buba". Jeden z uczniów klasy drugiej uraczył zgromadzonych odczytaniem tekstu w języku angielskim. Potem każda przybyła osoba czytała swoją ulubioną książkę.
      Nie lada atrakcją okazały się tańce, które zawsze integrują zespół uczniow i nauczycieli. Zabawa była przednia i wszyscy zadowoleni na zakończenie zasiedli do pieczonych kiełbasek.
Jeszcze długo pobrzmiewala muzyka w szkole. Gimnazjaliści nie chcieli wracać do domów. Po zakończeniu obchodów Dnia Dziecka podrygiwali w holu w rytm znanych melodii.
      Uczniowie dziękują nauczycielom oraz pani wicedyrektor Grazynie Sarad za przygotowanie konkurencji sportowych, akcji czytania, tańców i poczęstunku oraz za czuwanie nad całością i bezpieczeństwem przybyłych. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu oraz p. Czarneckiemu i Czabanowi za wsparcie finansowe.

Comments are closed.