22 września 2015 roku młodzież naszego gimnazjum obchodziła Europejski Dzień bez Samochodu. Około godziny 12.00 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli rowerami sprzed szkoły. Wszyscy otrzymali okolicznościowe opaski odblaskowe. Na czele tak dużej kolumny jechali burmistrz miasta, pan  Krzysztof Poszwa oraz pani Marta Gogolewska, mistrzyni Polski amatorów i ambasador tej akcji. Trasa wiodła przez obwodnicę, potem ulicą Gnieźnieńską, a zakończyła się na wągrowieckim Rynku, gdzie burmistrz miasta podziękował uczestnikom za zaangażowanie i popieranie akcji.
      Na koniec wszyscy otrzymali jabłka na znak promocji zdrowego stylu życia.
      Naszym gimnazjalistom pomysł spędzenia czasu na rowerach bardzo się spodobał i choć jeszcze nie posiadają prawa jazdy, to już dziś zachęcają do aktywnego trybu życia oraz przesiadania się z samochodu na rower.

Comments are closed.