Drużyna naszej szkoły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

      Uczniowie naszego gimnazjum, reprezentujący Klub Sportowy NIELBA Wągrowiec w sekcji piłka ręczna, zdobyli w rozgrywkach Ligii Wielkopolskiej kategoria młodzików  wicemistrzostwo, tym samym awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W rozgrywkach trwających od września 2015 r. startowało 16 zespołów z całej Wielkopolski. W tym wyczerpującym sezonie (ostatni mecz rozgrywany był w hali naszego gimnazjum w ostatnią środę) szczypiorniści do końca walczyli o awans do rozgrywek centralnych, wygrywając z rywalem sąsiadującym w tabeli 24 : 11. Był to ostatni mecz przed ćwierćfinałami Mistrzostw Polski, gdzie nasi zawodnicy, w połowie maja, rywalizować będą z mistrzami innych województw. Drużynę reprezentowali chłopcy: z klasy II f: Wojciech Babiaczyk, Szymon Baczyński, Maciej Biniewski, Kacper Jankowski, Dawid Brant, Kacper Kozak, Filip Liske, Filip Lewandowski, Andrzej Krzymiński, Kamil Małecki, Mikołaj Sobkowiak, Przemysław Wrzesień oraz z klasy IIa Bartosz Włodarczyk, z klasy IIb Michał Maćkowiak, z klasy If Michał Radzicki. Trenerem zespołu jest pan Dariusz Andrzejczak.

Comments are closed.