Drugi dzień rekolekcji za nami

      Minął drugi dzień rekolekcji. Od rana uczniowie spotkali się w kościele na naukach rekolekcyjnych z ks. Dominikiem Poczekajem. Prawda. To kolejny element stanowiący hasło tegorocznych rekolekcji.
      Każdy człowiek stawia sobie w życiu określone cele – mówił rekolekcjonista. Uczniowie w domu mieli przygotować małe kartki, a na nich napisać swoje zamierzenia. Z koszyczka ksiądz losowo je wybierał: „chcę schudnąć, być bogatym, marzę, by mieć dobrą pracę, wspaniałego, kochającego męża i synka, perfekcyjnie nauczyć się języka angielskiego i francuskiego, być dobrym piłkarzem…”. To wszystko jest możliwe – mówił dalej. Każdy postawiony przez nas cel jest słuszny, jednak by go osiągnąć, człowiek musi przezwyciężyć lęk i obrać właściwą drogę.
      Codziennie skupiamy się wokół prawdy. Często jednak interesuje nas prawda o drugim człowieku bardziej niż to, co dotyczy nas. Przedstawienie prawdy drugiego człowieka jest bardziej pasjonujące. Ale też pozwala spojrzeć na wiele problemów czy cech charakteru bardziej obiektywnie. Ksiądz rekolekcjonista nawiązał do stwierdzenia, że warto być chrześcijaninem. Człowiek na co dzień zakłada różne maski, które jednak trzeba zdjąć, by pokazać prawdę. Pan Bóg do każdego wyciąga dłoń, ale nic nie robi wbrew nam. Żeby uzyskać wybaczenie, trzeba chcieć. To prosta prawda – kontynuował ks. Dominik.
Naukę w kościele wszyscy zakończyli modlitwą.
      Kolejnym etapem było spotkanie w holu szkoły. Rafał – młody człowiek – opowiadał o swoim życiu. Papierosy, alkohol, narkotyki, nieodpowiednie towarzystwo. To wszystko spowodowało, że chłopak stoczył się na samo dno. Został skazany wyrokiem sądu i odbył karę więzienia. 8,5 roku.  Miał wówczas dużo czasu na refleksje. Zaczął się modlić, uczęszczać na Mszę Św., spowiadać. Dziś jest innym człowiekiem. Modlitwa go zmieniła. Rafał zrozumiał, że to Jezus jest Prawdą.
      Na zakończenie przy dźwiękach gitary wszyscy gimnazjaliści odśpiewali piosenki religijne.
      Rekolekcji – dzień drugi – zakończony.

Comments are closed.