Doświadczenia fizyczne na Rynku

      W dniu 29 kwietnia 2014 roku uczniowie klas IA, IB, IC, ID wraz z wychowawcami uczestniczyli w  Powiatowym Dniu Nauki, zorganizowanym przez I LO w Wągrowcu. Pokazy różnych doświadczeń z fizyki odbyłwały się na Rynku. Uczniowie mogli zaobserwować różne zjawiska fizyczne m.in. elektryzowanie ciał, sprężyste zderzenie kul w kołysce Newtona, odbicie światła, itp. Największym zainteresowaniem cieszyło się mikroskopowe powiększanie obrazów, gdzie uczniowie oprócz przygotowanych materiałów mogli obejrzeć, w dużym powiększeniu, swoje włosy lub skórę. Gimnazjaliści zapoznali się z takimi urządzeniami jak: półkule magdeburskie, tuby, na których można było wygrywać różne melodie, przyrząd do badania prędkości spadających kul w zależności od rodzaju toru i wiele innych. Na koniec młodzież z naszego gimnazjum mogła obejrzeć eksperymenty z ciekłym azotem. Najważniejsze jest to, że oprócz oglądania można było samemu wykonać doświadczenia. W przerwie między nimi odbył się koncert młodzieży z LO.

Comments are closed.