Chór NO NAME podsumowuje rok 2019

Początek roku to świetny czas na dokonanie podsumowań. Ubiegły rok kalendarzowy był dla chóru No Name bardzo szczególny i pracowity.

Styczeń 2019 – występ podczas V jubileuszowego Wągrowieckiego Kolędowania. Następnie świętowaliśmy jubileusz 40-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wągrowcu, gdzie obok znamienitych chórów wągrowieckich i utytułowanych poznańskich Skowronków pod dyr. Alicji Szelugi koncertowaliśmy w kwietniu. Kwiecień przyniósł również zwycięstwo podczas XXI Powiatowych Konfrontacji Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych "Witryna 2019" za wykonanie utworów z repertuaru legendarnego zespołu Queen- „Bohemian Rhapsody” oraz „We will rock you”. Nasi wokaliści – soliści również na wielu innych konkursach wyśpiewali czołowe miejsca, wracając z tytułami laureatów konkursów i przeglądów wokalnych. Pojawialiśmy się na wielu okolicznościowych uroczystościach, które odbywały się w naszym mieście.

Najważniejszym wydarzeniem 2019 roku był Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia działalności artystycznej, który odbył się 31 maja 2019 r. w sali kina MDK w Wągrowcu. Było wesoło, wzruszająco i nastrojowo, bo na jednej scenie spotkali się chórzyści z różnych lat aktywności chóralnej.

Lipiec 2019 – mimo wakacji, nie zwalniamy, bo okazja do koncertowania szczególna. Nasz dyrygent – p. Lucyna Walewska Jastrząbek odbiera Honorową Nagrodę Miasta Wągrowca w kategorii: oświata, nauka, kultura i kultura fizyczna.

Wrzesień 2019 – nasz chór bardzo się powiększa za sprawą najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu. W składzie dziecięcym jest aż 60 osób. Skład młodzieżowy NO NAME również napotyka na zmiany- obecni i nowi chórzyści, uczniowie szkół ponadpodstawowych, „próbują się” w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. 

Grudzień 2019 to istny maraton artystyczny :

6 .12. jesteśmy na Rynku podczas odpalenia Iluminacji świątecznych

12.12. śpiewamy podczas uroczystości poświęconej Stanisławowi Mikołajczykowi w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu

14. 12. koncertujemy podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku w Wągrowcu.

U progu Nowego 2020 Roku życzymy sobie radosnych chwil, pięknego brzmienia, ciekawego repertuaru i zadowolonych, wzruszonych słuchaczy.

10 stycznia zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu na VI Wągrowieckie Kolędowanie. Do usłyszenia.

Comments are closed.