Bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli i rodziców dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie

 

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo, w jakim rozwijają się nowe technologie, wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. Takie właśnie źródło zapewnia zespół ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji i NASK, który zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dotyczącym bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii "e-Polak potrafi" oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK. Każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii "Nie zagub dziecka w sieci", poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie 

Organizatorzy zapraszają także do odwiedzenia swojej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla  rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

 

Comments are closed.