Nadchodzi niepowtarzalny czas świętowania Bożego Narodzenia. W tę szczególną  atmosferę społeczność szkoły wprowadziły jasełka przygotowane przez naszych uczniów. Motywem przewodnim w tym roku stało się poszukiwanie Betlejem. Młodzi artyści wcielili się  w role symbolizujące przykrą prawdę naszych czasów. W pośpiechu dnia codziennego, skupieni na własnych sprawach często zapominamy o tym, co jest naprawdę ważne. W programie artystycznym biblijne sceny:  oczekiwanie pasterzy oraz poszukiwanie narodzonego Zbawiciela przez Trzech Króli połączono ze scenami rozgrywającymi się na współczesnej ulicy, na której mijamy się obojętnie.  Przesłanie jasełek miało być jednocześnie ostrzeżeniem, żebyśmy nie byli tylko "niemymi przechodniami", ale umieli otworzyć się na drugiego człowieka, gdyż "Betlejem jest w nas." Uroczystego charakteru przedstawieniu nadał występ chóru No Name. Wykonane przez nich kolędy stworzyły niepowtarzalny nastrój zadumy i wzruszenia.
      Dopełnieniem jasełek były oczywiście świąteczne życzenia narodzin Jezusa w nas samych.
      Jasełka przygotowali uczniowie klasy 2c, 3a oraz chór No Name pod opieką pań: Arlety Koniecznej, Beaty Pałuki oraz Lucyny Walewskiej – Jastrząbek. Nieodzowną pomocą służył jak zwykle pan Wojciech Andrzejewski.

Comments are closed.