W ubiegłym roku flash mob, w tym – belgijka. Tradycyjnie już uczniowie naszego gimnazjum i absolwenci wystąpili w tańcach zespołowych na wągrowieckim Rynku. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była pani Anna Żelazowska, nauczycielka matematyki. Zespół Keep, którym opiekuje się nauczycielka, wykonał trzy tańce: układ w choreografii współczesnej ,  w rytmach wojskowych oraz wspólnie z zaproszonymi do udziału w zabawie układ do muzyki country. I to tak na dobry początek.
      Głównym jednak celem spotkania było nauczyć przybyłych kroków tańca belgijskiego. Do współpracy pani A. Żelazowska zaprosiła nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 2, panią Hannę Korbal wraz z uczniami, panią Mariannę Śmigielską z zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz grupę pielgrzymkową fioletową.
      Belgijka to taniec integracyjny, który zyskał popularność w środowiskach harcerskich, oazowych oraz na pielgrzymkach. I okazało się, że taniec ten spodobał się naszym wągrowczanom. „Cztery kroki w przód, cztery w tył, do siebie, od siebie, zmiana miejsc …” – to podstawowe kroki belgijki. Mieszkańcy miasta wraz z dziećmi i młodzieżą popłynęli rytm muzyki. Była to wspaniała integracja, na chwilę można było zapomnieć o codziennych problemach i wspólnie, radośnie rozpocząć wakacje.
      Całe wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca, gdyby nie pomoc Miejskiego Domu Kultury, który udostępnił aparaturę  muzyczną. Podziękowania należą się również nauczycielom gimnazjum, którzy służyli pomocą (nagrywali film, robili zdjęcia, prowadzili spotkanie, wreszcie tańczyli w rytm belgijki oraz absolwentom, którzy zawsze chętnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach).
      A teraz zapraszamy do obejrzenia filmu z tego spotkania, które miało miejsce 28 czerwca 2014 roku o godzinie 11.00.

Zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=qV8s85OlJpI&feature=youtu.be