W miniony piątek uczniowie klas trzecich Kinga i Wojtek, cytując naszego wieszcza Adama Mickiewicza, zaprosili swoje koleżanki i swoich kolegów do uroczystego poloneza. I tak rozpoczął się tegoroczny bal trzecioklasistów. Przyświecało mu hasło: "Wszystko ma swój czas…Jest czas zabawy i tańca…".
      Przed przystąpieniem do zabawy młodzież wyraziła swoją wdzięczność rodzicom za ich wsparcie, dobre słowo, otuchę  i wyrozumiałość.
      Uczniowie dziękowali za zorganizowanie balu i zadedykowali swoim rodzicom piosenkę Anny Wyszkoni "Prywatna Madonna", którą podczas uroczystości zaśpiewała Zuzanna Drews. Następnie młodzież zwróciła się do dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Gimnazjaliści zwrócili uwagę, że nauczyciele starali się nie tylko uczyć, ale i wychowywać, pomagali odnaleźć się na nierzadko zawiłych ścieżkach edukacji i życia, uczyli pokonywania słabości i odróżniania rzeczy ważnych od błahych. Dziękowano także za cierpliwość, często wręcz anielską. Szczególnie ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli skierowała Pani Katarzyna Strzelecka, przedstawicielka Rady Rodziców. Bal oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Danuta Kaniewska, która zaprosiła wychowawców oraz uczniów na wspólną sesję fotograficzną, a później do zabawy. Bolące nogi były z pewnością dowodem na to, że zabawa była przednia.

Wszyscy trzecioklasiści dziękują Paniom Agnieszce Staniszewskiej oraz Marii Rękosiak za wielką cierpliwość w czasie prób poloneza 🙂