„Poloneza czas zacząć” – tymi słowami 9 czerwca rozpoczął się Bal Absolwentów 2017, który stanowił uwieńczenie gimnazjalnej edukacji. Chłopcy i dziewczęta ruszyli odświętnym krokiem poloneza. Niektórych trudno było rozpoznać. Balowe sukienki przepięknie prezentowały się na trzecioklasistkach, natomiast garnitury były ozdobą młodych absolwentów.
      Gimnazjaliści podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz rodzicom za trud wychowania, możliwość zdobywania wiedzy oraz nauczenie mądrego wkraczania w dorosłość.
      Głos zabrała pani Justyna Tietz, przedstawiciel rady rodziców oraz pani dyrektor Danuta Kaniewska. „Bal uważam za otwarty” – powiedziała, po czym rozległy się gromkie brawa.
      Agata Kądzielawa, Angela Zamorska oraz Konstancja Jedwabna odśpiewały piękną pieśń dla rodziców pt.: „Tobie Mamo”. Kolejnym etapem było zaprezentowanie rock and rolla w formie piosenki oraz tańca. Wszystkich zaskoczyły zdolności taneczne chłopaków z 3 b i 3 a.
      Tradycją szkoły stało się już zatańczenie belgijki i country. Młodzi gimnazjaliści wraz z nauczycielami i rodzicami popłynęli w rytm integracyjnej zabawy.
      Dopełnieniem oficjalnego spotkania było poczęstowanie zgromadzonych tortem, na którym widniało logo szkoły.
      A potem już parkiet wypełnił się po brzegi. Zgodnie ze starym porzekadłem, że muzyka łączy pokolenia, do wspólnej zabawy włączyli się nauczyciele i rodzice.
      To był dzień pełen wrażeń.

Uroczystość przygotowały panie: Maria Rękosiak, Mirosława Jakubiak, Agnieszka Staniszewska, Anna Żelazowska, Małgorzata Moćko, a także rodzice, wychowawcy oraz absolwenci.