Archipelag skarbów w Gimnazjum nr 1

        W czwartek i piątek, 10 i 11 września, wszyscy uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, wzięli udział w projekcie profilaktycznym Archipelag Skarbów. Jest to program profilaktyki zintegrowanej, prowadzony przez doświadczonych trenerów, który ma na celu propagowanie wśród młodych ludzi zdrowego i mądrego stylu życia. 
    Dwa kilkugodzinne bloki warsztatów zamieniły uczniów naszej szkoły na dwa dni w poszukiwaczy skarbu, którym jest szczęście, prawdziwe i trwałe uczucie, realizacja własnych pasji i marzeń. Trenerzy programu przekazywali wiedzę o miłości, budowaniu prawdziwych relacji międzyludzkich opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku, o naszej seksualności. Dowiedzieliśmy się, że w dżungli naszego wnętrza drzemią tygrysy, którymi są: pobudzenie seksualne, ślepe zakochanie, złość i gniew. Sami możemy nad nimi zapanować, jeżeli regularnie będziemy trenowali siłę swego charakteru.
        Wielu z nas chętnie angażowało się w ćwiczenia, wzięliśmy udział w Festiwalu Talentów, którego uczestnicy: Ewelina Ciemna kl.3a, Maks Filut 3a oraz Weronika Szłapka 3b zostali nagrodzeni książkami i płytami CD.
          Trenerzy spotkali się także z naszymi nauczycielami oraz rodzicami. Zostali oni zapoznani z treściami tego programu oraz pouczeni, jak rozmawiać z młodzieżą na trudne tematy oraz jak przekazywać jej właściwy świat wartości.
        Było poważnie, było wesoło, wielu z nas dużo z tych spotkań wyniosło, mieliśmy chwilę wytchnienia i odreagowania. Kto wie, może będą wśród nas tacy, którzy zastosują się do rad trenerów, wśród których jedną z najważniejszych jest chyba ta, że "Miłość na całe życie można zbudować z kimś, kto ma mądrą hierarchię wartości i jest wierny swoim zasadom".

Comments are closed.