W dniach od 1 do 8 sierpnia 2014 r. naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży wraz z opiekunami ze szkoły Kreissportbund z Lüneburga, która przyjechała na wymianę sportową. Około 30-osobowa grupa naszych gimnazjalistów oraz 24-osobowa grupa młodzieży niemieckiej spotykała się codziennie na wspólnych treningach i meczach. Podczas pięciodniowego pobytu młodzi sportowcy odwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, zwiedzili najciekawsze miejsca w Poznaniu, zapoznali się z historią naszego miasta, a także płynęli stateczkiem po Jeziorze Durowskim.
       W czwartek, 7 sierpnia br. odbyło się oficjalne spotkanie, na którym podsumowano wszelkie wspólne działania. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami.
      Współpraca pomiędzy naszym gimnazjum i szkołą z Lüneburga trwa już ponad 10 lat i nadal będzie kontynuowana. W przyszłym roku grupa sportowców z naszej szkoły pojedzie do Niemiec.