STAREJ KLASY CZAR

… ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
choć macie sami doskonalsze wznieść…

Adam Asnyk

STAREJ KLASY CZAR  to wspólny projekt Biblioteki Pedagogicznej i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, którego autorkami są: kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej pani Aneta Andrzejewska oraz nauczyciel bibliotekarz naszego gimnazjum pani Teresa Rydz.
      „Stara klasa” wyposażona jest w sprzęty szkolne pochodzące w większości z okolic Wągrowca do 1960 roku: ławki, globusy, tablica, dzienniki zajęć, zeszyty, podręczniki, książki, świadectwa szkolne, elementy ubioru, liczydła, dzwonki, zdjęcia itp.
      Celem projektu jest ukazanie biblioteki szkolnej jako centrum kultury uczniowskiej, miejsca ciekawego, interesującego, dającego informacje uczniom w sposób plastyczny, przestrzenny. Projekt zakłada możliwość zwiedzania lub prowadzenia zajęć przez nauczycieli gimnazjum, nauczycieli innych szkół bądź placówek oraz społeczność wągrowiecką. Każda osoba zainteresowana obejrzeniem „starej klasy” jest mile widziana w bibliotece gimnazjum w dni nauki szkolnej w godzinach 9.00-14.00 . Zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca.
      22 marca 2016 r. w klimacie dawnych lat szkolnych odbył się konkurs recytatorski „Między bliznami rzek”,  poświęcony pamięci i twórczości Jolanty Nowak – Węklarowej.
      Było to jednocześnie spotkanie przy ciastku i herbacie uświetnione grą na skrzypcach uczennicy gimnazjum Agaty Kądzielawy oraz piosenką w wykonaniu  uczennicy gimnazjum Alicji  Malak „Śpij, bajki śnij” Marka Grechuty.
      Jedenastu uczniów gimnazjum recytowało wiersze z tomików poezji naszej rodzimej poetki. Zwyciężczynie pięknej recytacji to: Oliwia Kilichowska II b, Weronika Stawicka II b, Maria Stachowiak II b oraz Wiktoria Adamska II a.

Gratulujemy!