Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

O tym, że matematyka jest królową nauk wiadomo w naszej szkole od dawna. Mamy zdolnych uczniów i zainteresowanych tą dziedziną. Uczestniczą w konkursach matematycznych i godnie nas reprezentują.

24 października odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W szkolnych zmaganiach uczestniczyło 12 gimnazjalistów i aż trzech, Martyna Zielke, Mikołaj Szumlański i Krzysztof Twardowski, zakwalifikowało się do drugiego – rejonowego etapu.

Aby to osiągnąć musieli podczas eliminacji uzyskać 80% możliwych punktów i taki sam wynik trzeba uzyskać, aby dostać się do etapu wojewódzkiego.

Życzymy im tego z całego serca i trzymamy mocno kciuki. Do konkursu przygotowała uczniów Anna Żelazowska