Światowy Dzień Bez Tytoniu

      31 maja przypadał Światowy Dzień bez Tytoniu. Głównym zamierzeniem tegorocznego obchodu tego dnia, którego hasło brzmiało  „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”, było zwrócenie uwagi na związki między stosowaniem wyrobów tytoniowych, kontrolą tytoniu i zrównoważonym rozwojem, a także pokazanie, w jaki sposób poszczególni ludzie mogą przyczynić się do trwałego, wolnego od tytoniu świata.

      30.05.2017 r. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wągrowcu zorganizowała konferencję, podsumowującą konkursy dotyczące profilaktyki palenia tytoniu. Wśród zaproszonych gości obecny był Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego, Barbara Linetty oraz PPIS w Wągrowcu, Paweł Gilewski. Konkurs „Znajdź właściwe rozwiązanie” skierowany był do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół gimnazjalnych, w których realizowany jest program o tej samej nazwie, co konkurs. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ulotki, związanej tematycznie z profilaktyką palenia tytoniu, skierowanej do osób młodych. W konkursie w etapie szkolnym udział wzięło 560 uczniów z 15 szkół.

      Na konkurs nadesłano 52 prace. Komisja konkursowa oceniła ulotki, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, pomysłowość oraz trafność argumentów. Laureatką konkursu zdobywając III miejsce została  uczennice naszej szkoły Marysia Stachowiak z klasy 3B. Natomiast Oliwia Guział z klasy 3C, Martyna Bielawska z klasy 3F, Julia Stasiak i Adrianna Wojtkowiak z klasy 1C otrzymały dyplomy i upominki za udział. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem pani Marii Rękosiak. Serdecznie gratulujemy!

Comments are closed.