Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest doskonałą okazją, by uzmysłowić znaczenie słów Ojczyzna i Patriotyzm. 4 maja 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akademii z okazji 225 rocznicy uchwalenia konstytucji oraz 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę. Montaż słowno – muzyczny oddał klimat minionych czasów. Uczniowie przypomnieli fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca zrozumiane przez młodzież. Zwrócili uwagę, że nie wolno zapominać o przeszłości, gdyż naród , który to czyni, umiera i nie buduje przyszłości. Na zakończenie apelu chór wykonal " Bogurodzicę".