Pożegnanie trzecioklasistów

Dnia 25. czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Na akademii obecny był burmistrz miasta, pan Stanisław Wilczyński, przewodnicząca Komisji Edukacji, pani Jadwiga Mianowska oraz inni zaproszeni goście. W odświętnych strojach młodzież tuż przed godziną ósmą stawiła się na ostatniej uroczystości. „Odnieśliście duże sukcesy…” – rozpoczął dyrektor szkoły Stanisław Gąsiorek, zwracając się do absolwentów. Najwyższą średnią ocen zdobyła Kamila Derezińska z klasy III b i otrzymała nagrodę Dyrektora, tuż za nią uplasowała się Agata Kuliberda z klasy III a.
      Wśród trzecioklasistów wyróżnili się uczniowie, którzy zdobyli najwyższe noty w konkursach przedmiotowych. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego w bieżącym roku szkolnym był Eryk Szpotański z klasy III e, którego do konkursu przygotowała pani Aleksandra Ziętowska.  Ten sam uczeń został również finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, a prowadzącym nauczycielem był pan Krzysztof Okoniewski. Stanisław Pawłowski zdobył natomiast tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekunem była pani Anna Zanto.
      Obecna na uroczystości przewodnicząca komisji oświatowej, pani Jadwiga Mianowska, ufundowała nagrodę dla uczennicy Laury Wieczorek, która uzyskała najwyższy wynik na egzaminie z języka obcego  nowożytnego.
      Pan burmistrz, Stanisław Wilczyński pożegnał trzecioklasistów i życzył im powodzenia w dalszej edukacji, życzliwości ludzi i wspaniałych wakacji. Sportowców uhonorował medalami i statuetkami.
      Przewodniczący Rady Rodziców, pan Ryszard Kręzielewski, również pożegnał trzecioklasistów, życząc im przede wszystkim tego, aby zawsze spełniali swoje marzenia.
      W tym roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 31 absolwentów.
      Po części oficjalnej absolwenci zaprezentowali się w programie artystycznym, który umilił czas wszystkim przybyłym. Wzruszeń i łez nie było końca. Pobyt w gimnazjum to trudny etap życia młodych ludzi, którzy stają przed rozpoczęciem kolejnego, już wymarzonego celu  swojego życia. Program przygotowały panie: M. Strzyżyńska, L. Jastrząbek, C. Szalska, A. Żelazowska.