Podsumowanie konkursu SłowoDziej

Nasza szkoła przystąpiła do największego, Wojewódzkiego, Interdyscyplinarnego Projektu Czytelniczego, skierowanego do uczniów wielkopolskich szkół: SłowoDziej, zorganizowanego przez Fundację AITWAR w Poznaniu. Projekt obejmował Wojewódzki Konkurs Literacki BaśnioBranie, Wojewódzki Konkurs Plastyczny FarboBajanie, grupową akcję czytelniczą Zaczytana Przerwa oraz konkurs dla opiekunów O Brzegini Skarb.

Potraktowaliśmy ten projekt kompleksowo i wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach.

W konkursie plastycznym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz p. Karolina Gąsiorek-Burdelska – nauczyciel bibliotekarz, która wykonała kaligraf do tekstu ,,Gdzie jest cicha”.

W konkursie literackim wzięły udział: Amelia Michnik z klasy 4 A, Michalina Kędziora z klasy 4 A, Antonina Banaszak z klasy 4 B, Nikola Magda z klasy 7 A, Antonina Krenc z klasy 7 a, Amelia Strachel z klasy 7 B, p. Maria Strzyżyńska – nauczyciel języka polskiego.

Oto rezultaty:

nagroda za aktywny udział szkoły w projekcie w postaci zestawu książek do szkolnej biblioteki w wysokości 500 zł;

– wyróżnienie dla Nikoli Magdy z klasy 7 A za tekst literacki ,,Mit o koniczynie”;

–  wyróżnienie dla p. Marii Strzyżyńskiej za pracę literacką napisaną gwarą wielkopolską ,,Jak to we śnie bywa”, inspirowaną wierszem Bolesława Leśmiana pt. ,,Skrzeble”;

– nagroda specjalna dla p. Karoliny Gąsiorek-Burdelskiej za rolę koordynatora całego przedsięwzięcia.

Dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM i NAUCZYCIELOM za przystąpienie do projektu.

Do udziału uczniów w konkursach przygotowały panie: Karolina Gąsiorek-Burdelska, Maria Strzyżyńska, Maria Rękosiak, Wiesława Kadow.