Dnia 22. października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności. Wszyscy zebrani zostali powitani przez uczennice klasy drugiej, które przewodniczyły uroczystości pasowania pierwszoklasistów. Przynależność nowych uczniów do naszej społeczności została usankcjonowana poprzez złożenie uroczystej przysięgi. W imieniu swoich koleżanek i kolegów ślubowali przewodniczący klas. Uczniowie obiecali m.in. dbać o honor gimnazjum i współtworzyć jego autorytet, troszczyć się o mienie oraz estetyczny wygląd nowej szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej. O dokonanie pasowania została poproszona pełniąca obowiązki dyrektora, pani Danuta Kaniewska. Był to dla wszystkich uczniów moment bardzo ważny i uroczysty. Drugą część spotkania stanowiły różnorakie zadania postawione przed pierwszoklasistami. Mimo że starsze koleżanki ostrzegały, iż nowi uczniowie zostaną poddani straszliwej męczarni intelektualnej, nie było tak źle! Najpierw każda klasa potwierdziła swoją obecność wcześniej przygotowanym okrzykiem, a następnie uczniowie wzięli udział w humorystycznym teleturnieju: "Dla mnie szóstka, to za mało!". Później przyszedł moment na zatańczenie skocznego kankana, który tylko potwierdził, że pierwszoklasiści z pewnością zostaną "królami dyskotek" naszego gimnazjum. Na zakończenie nowi uczniowie zostali poczęstowani smacznym mleczkiem, a następnie uczeń klasy 1 a odczytał „Ślubowanie na wesoło”. Spotkanie przygotowały panie Arleta Konieczna i Beata Pałuka oraz pan Dariusz Bąk, niezastąpiony opiekun Samorządu Uczniowskiego.