Znowu minął rok,

znów za oknem pada śnieg.

Blask choinki w domu lśni,

bo świąteczne idą dni.

Dzwonią sanie pośród zasp!

Mikołajek nadszedł czas!

W tym roku Europejskie Mikołajki odbyły się w dniach 11. i 12. grudnia.  Już po raz 15 przyleciały do naszej szkoły Mikołaje z 23 krajów Europy, które złożyły wszystkim życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w swoich ojczystych językach. Towarzyszyły im elfy z flagami poszczególnych krajów. Tradycja mikołajkowa trwa w naszej szkole od 2002 roku! Przy pięknej dekoracji, śpiewie i tańcu wszyscy przenieśliśmy się do bajkowej krainy Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym, gdzie do ostatniej chwili dzielne Elfy przygotowywały prezenty i odbierały pocztę od dzieci i dorosłych.
      Pani Mikołajowa zadbała o to, żeby Mikołaj wraz z reniferami wyleciał na czas. Rudolf oświetlał im drogę, a Dzwoneczki za pomocą swojej czarodziejskiej różdżki przeniosły wszystkich do Wągrowca. W podróży towarzyszyły Mikołajowi 3 diabliki, które skradły worki z prezentami i wyjadły wszystkie słodycze oraz zespoły taneczne ELFINKI i KEEP, a śpiewały SANTINKI, czyli Zespół wokalny SOPRANO!
      Przedstawienie przygotowały panie Cecylia Szalska, Maria Rękosiak, Agnieszka Staniszewska i Anna Żelazowska. O dobre samopoczucie wszystkich uczestników troszczyła się, jak zawsze, pani Teresa Rydz oraz Karolina Burdelska. Obsługę techniczno – muzyczną sprawował niezastąpiony pracowity Elf – pan Wojciech Andrzejewski. Dekoracje przygotowała pani Krystyna Pijanowska, a o wystrój szkolnych korytarzy zadbały: panie Maria Rękosiak, Anna Góralska i Natalia Druciarek. Wspierały nas oczywiście nasze panie dyrektor: Grażyna Sarad, Kinga Góralska i Lucyna Czarnecka.

128 uczniów naszej szkoły wystąpiło na scenie, a przedstawienie obejrzało ponad 2000 widzów w 11 spektaklach. Dziękujemy wszystkim aktorom za ich wysiłek, śliczne stroje i wspaniałą grę!
      Oprócz uczniów naszej szkoły na przedstawienie przybyli przedszkolacy z przedszkoli nr 1, 2, 3, 6, 7 oraz z Akademii Talentów. Dotarły do nas również dzieci z Potulic, Żelic, Pawłowa Żońskiego, Łekna oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4 w Wągrowcu. Szczególną radość sprawiliśmy podopiecznym z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Promienieli szczęściem! Cudownie prezentowały się maluchy przebrane  za przepięknych Mikołajków! Wielkie brawa dla dzieci, opiekunów i rodziców! Dziękujemy również małym artystom ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy gościnnie zaprezentowali się na naszej scenie w spektaklu mikołajkowym. Wszyscy świetnie się bawili, za co serdecznie dziękujemy! Podziękowaniom nie było końca! Nasza młodzież poczuła się doceniona i zmotywowana do dalszej pracy na rzecz środowiska lokalnego!
      Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Do zobaczenia za rok! Ho Ho Ho!