Konkurs Nauka dla Ciebie

Centrum Nauki Kopernik
zaprasza do udziału!
Ruszyła III edycja konkursu realizowanego wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Nauka dla Ciebie. Konkurs skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

Na zwycięzców czekają wysokie nagrody finansowe i rzeczowe.

Jak zacząć?

Do 10 czerwca 2020 r. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: udział w rywalizacji biorą drużyny złożone z nauczycieli i uczniów. Po zarejestrowaniu się nauczyciel będzie miał czas na przygotowanie pracy konkursowej, czyli konspektu lekcji online. Pomysł na lekcję powinien uwzględniać wykorzystanie pomocy edukacyjnej możliwej do wykonania przez uczniów w warunkach domowych.

Kolejne kroki

Na podstawie nadesłanych prac jury zakwalifikuje do kolejnego etapu 10 drużyn. Nauczyciele z zakwalifikowanych zespołów zostaną zaproszeni na specjalnie przygotowane dla nich warsztaty online: Letnią Szkołę Prototypowania. Dzięki wiedzy zdobytej na tych zajęciach, w kolejnym etapie konkursu nauczyciele wraz z uczniami będą mogli zrealizować lekcję, a jury wybierze zwycięzców. Całość zakończy się galą finałową transmitowaną na żywo z Centrum Nauki Kopernik.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.

Formularz zgłoszeniowy
Materiały szkoleniowe: baza wiedzy

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące konkursu, Organizator chętnie na nie odpowie drogą mailową.

Konkurs Nauka dla Ciebie jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program “Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.