Dnia 4 listopada 2017 r. odbyła się impreza charytatywna dla 12-letniego Maćka. Maciej to mieszkaniec Wągrowca, który żyje z wrodzoną wadą serca i jest po dwóch udarach. Jedyną szansą dla chłopca jest operacja w Niemczech, która kosztuje 33000 euro. W zbiórkę tych funduszy zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu i wielu wolontariuszy. Nasz zespół taneczny Keep również wziął udział w tym przedsięwzięciu. Zespół Keep, który do tej pory składał się z gimnazjalistek i licealistek, zasiliły także dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkie grupy wiekowe zjednoczył tak szczytny cel, jakim była pomoc choremu koledze. Ich zaangażowanie zostało wysoko ocenione przez publiczność.