Finał Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

      19 października 2015 roku odbył się Finał Konkursu Wiedzyo św. Janie Pawle II, zorganizowany przez parafię św. Wojciecha i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu.
      Ilu kolegów kursowych miał przyszły papież w seminarium? Gdzie i kiedy został wyświęcony na prezbitera? Tytuł pracy doktorskiej ks. Wojtyły czy też po ilu latach wybrano papieża nie Włocha? To tylko przykładowe pytania z czterdziestu pięciu, na które przyszło odpowiadać laureatom etapu szkolnego konkursu.
      Jury w składzie: ks. Proboszcz Tomasz Kruszelnicki, wicedyrektor Krzysztof Malak oraz ks. prefekt Łukasz Goroński przyznało II miejsce Marii Kręzielewskiej z klasy III b,  która została nagrodzona książką o życiu świętego Papieża Polaka, a wyróżnienie otrzymała Daria Kręcichwost.
      Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych miasta Wągrowca. Koordynatorem przeprowadzenia konkursu był ks. Łukasz Goroński.

Comments are closed.