Cyberprzemoc spotkanie profilaktyczne

4 lutego 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów st. sierż. Malwinę Zanto,  sierż. Dominika Zielińskiego i sierż. Krzysztofa Szymańskiego z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologi Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Tematem spotkania była „Cyberprzemoc jako niebezpieczne zjawisko wśród dzieci i młodzieży”.
      Głównym celem zajęć było zapoznanie młodzieży z wykroczeniami i przestępstwami, jakie popełniają poprzez robienie zdjęć i nagrywanie filmików oraz ich publikacje na portalach społecznościowych. Funkcjonariusze przytoczyli konkretne przykłady z życia innych, by dać obraz niebezpieczeństw, na jakie są narażeni młodzi ludzie.