Akademia Przyjaciół Pszczół

      Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, panem Waldemarem Hoffmannem, przyłączyli się do konkursu Akademii Przyjaciół Pszczół. W pierwszej kolejności zapoznali się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi życia i ochrony zapylaczy. Następnie ich działania polegały na stworzeniu gazetki informacyjnej, przedstawiającej Zasady Przyjaciół Pszczół. Po części teoretycznej rozpoczęli prace nad budową pergoli, na której założyli własnoręcznie wykonane hoteliki dla murarek. Przy niej został stworzony ogródek, w którym posadzili rośliny miododajne: przegorzany, lawendy, bratki, winobluszcz trójklapowy „Voissii” W hotelach umieszczono murarki i tak przed szkołą powstał punkt obserwacyjny, z którego mogą korzystać na lekcjach wszyscy uczniowie. W prosty sposób nasza szkoła została wzbogacona w ważną pomoc naukową. Dzięki temu uczniowie przyczynili się do wzrostu świadomości wielkiej roli zapylaczy w przyrodzie. W projekcie udział wzięli: Michał Wawrzyniak, Julia Surdyk, Kamila Nowaczewska, Jadzia Sikorska, Wiktoria Semmler, Natalia Galus, Wenesa Czechowska, Wojtek Kłos, Artur Jaśkowiak i Anna Babrakowska.

      Podsumowanie pracy uczniów można zobaczyć na stronie internetowej konkursu. Należy kliknąć na poniższy link i wyszukać naszą szkołę.

http://www.pomagamypszczolom.pl/akademie#przylacz-sie

 

 

Comments are closed.